سبد خرید - تومان

 

پرینتر سه بعدی و تحولی که در دنیا به پا کرده است

در سال ۲۰۱۱ تکنولوژی با نام پرینتر سه بعدی در جهان به شکل صنعتی درآمد و در دسترس عموم قرار گرفت.در همان اولین سال عمومی شدن این تکنولوژی تقریبا میتوان گفت که تمامی صنایعی که در آن سالها رو به رشد بودند نیاز خود به پرینتر سه بعدی را حس کردند .
میتوان گفت چاپگرهای سه بعدی در همان ابتدا توانستند در هر صنعتی جایی برای خود پبدا کنند به شکلی که امروزه در بسیاری از صنایع نقش بسیار کلیدی را ایفا میکنند.
پرینترهای سه بعدی در واقع توانستند دنیای صنعت را متحول کنند و شخصی سازی و اختیار عمل بسیار زیادی با صاحبان مشاغل بدهند به شکلی که در سه سال شخص فروش پربنترهای سه یعدی ذر جهان ۳۴۰ درصد افزایش داشت پس بدین صورت میتوان گفت پرینترهای سه بعدی تحولی عظیم در صنعت به پاکردند و افرادی معتقدند که پرینترهای سه بعدی بهترین و کاربردی ترین وسیله صنعتی در ۲۰ سال اخیر میباشد.
یکی از شاخه هایی که پرینترهای سه بعدی توانست بسیار کاربردی عمل کند شاخه کارآفرینی بود به شکلی که خود این تکنولوژی توانست شغلهی بسیاری را در سطح جهان ایجاد کند و کمک بسیار یزرگی به درآمد زایی افراد بکند.
این تکنولوژی که در سالهلی اولیه به سرعت توسط شرکتهای بزرگی مانند makerbot در سطح جهان با قیمت بسیار پایین عرضه شد و هر شخصی که یک مقدار خلاق بود با خرید یکدستگاه پرینتر سه بعدی توانست به راحتی یک کسب و کار بسیار پر رونق ایجاد کند.
تکنولوژی چاپ سه بعدی از آن دسته تکنولوژی های بود که در فاصله ی بسیار کوتاه وارد ایران شد. اولین بار پرینتر سه بعدی به شکل صنعتی توسط شرکت ایکس پرینتر سه بعدی در سال ۲۰۱۳ وارد ایران شد که بعد از گذشت ۱ سال نمونه ی ایرانی این تکنولوژی توسط متخصصین مجموعه ایکس پرینتر سه بعدی ساخته شد.
در ایران نیز مانند دیگر قسمتهای جهان پرینتر سه بعدی با سرعت بالایی جای خود را در صنایع مختلف باز کرد و به یک دستگاه کاربردی در بسیاری از صنایع تبدیل شد .از جمله صنایعی که پرینتر سه بعدی توانست یه یک تکنولوژی کلیدی در آهنها تبدیل شود میتوان به صنعت قالب سازی،ماشین سازی، رباتیک ، نظامی ، معماری ، آموزشی ،فولاد ، طلاسازی ، پزشکی ، دندانپزشکی ، مجسمه سازی ، نمونه سازی و تقریبا تمامی صنایع در حال رشد ایران اشاره کرد.
تکنولوژی چاپ سه بعدی به دلیل ارزان بودن باکیفیت بودن و دقیق بودن به راحتی و در کمترین زمان توانست صنایع رقیبی همچون صنعت ماشینهای cnc را به راحتی کنار بزند و سهم بسیار بالایی در صنعت داشته باشد.پرینتر های سه بعدی به دلیل قیمت بسیار پایینی که در ایران به نسیت تکنولوژی های شناخته شده دیگر داشتند توانستند یکی از محبوبترین تکنولوژی های کارآفرینی تبدیل شوند به شکلی که دایره گسترده ای کارآفرینی این تکنولوژی را میتوان از بانوان خانه دار تا پیدایش کارخانه جات بزرگ دانست.
در حال حاضر در ایران میتوان با هزینه ای تقریبا معادل ۲ تا ۳ میلیون تومان یک دستگاه پرینتر سه بعدی خریداری کرد و با اندکی خلاقیت یک کسب و کار بسیار پر رونق راه اندازی کرد.
پرینتر های سه بعدی تکنولوژی های مختلفی را دارند که تکنولوژی fdm و dlp از بقیه تکنولوژی ها توانست به دلیل قیمت پایین دستگاه و مواد اولیه آن در ایران سهم بسیار زیادی از بازار را تسخیر کند. در این بین نیز پرینتر سه بعدی  fdm تقریبا ۹۰ درصد فروش بازار پرینترهای سه بعدی را در ایران دارا هستش.
از جمله مواد اولیه پرینترهای سه بعدی fdm میتوان به ماده اولیه pla و asb اشاره کرد که ماده pla تقریبا ۹۰ درصد بازار فروش مواد اولیه پرینتر را به دلیل کیفیت بالای و سهولت چاپ سه بعدی آن ، دارا است.
در پابان باید به این نکته تاکید کرذ که در این زمان که پرینتر سه بعدی در ایران یک دستگاه بومی سازی شده و دارای خدمات پس از فروش گسترده میباشد یکی از راههای مطمئن و راحت برای کارآفرینی ئ کسب درآمد در ایران به حساب میاید که عزبزانی که جویای کار و یا کارآفرینی و یا علاقه مندان به تکنولوژی میتوانند به راحتی این تکنولوژی را خریداری کرده و با راه اندازی یک کسب و کار خوب از مزایای این تکنولوژی فوق العاده استفاده کنند ولی به این نکته نیز باید توجه کرد که هر قدر از پیدایش یک تکنولوژی زمان بگذرد بازار آن رو به اشباع شدن میرود پس زمان را نباید از دست داد
اگر برای خرید پرینتر سه بعدی و کارآفرینی توسط آن مشتاق هستید میتواند با شرکت ایکس پرینتر سه بعدی تماس بگیرید
تحویل یکروزه محصولات خریداری شده در هر جای ایران