سبد خرید - تومان

چاپ بیولوژیکی توسط پرینتر های سه بعدی

به لطف کارهای فوق العاده دانشگاه پزشکی اورتج

 شهر آلمانی اورتج به مرکز چاپ بیولوژیکی شناخته میشود. این مرکز توسط جاش مالدا اداره میشود که اخیرا خبر آزمایش موفقیت آمیز چاپ استخوان ترقوه جایگزین برای خرگوش را از این آزمایشگاه شنیدیم. با این حال اورتج میتوتند به یک مرکز کامل چاپ سه بعدی بیولوژیکی در آینده  نزدیک تبدیل شود. در این راستا مدرسه hoge  ، مرکز تحقیقاتی proto space و مرکزی تحقیقاتب جاش مالدا با عنوان بنیان اورتج به هم پیوسته اند و در این راه قصد دارند مرزهای پرینتر سه بعدی را گسترش دهند و حتی به سمت پرینت بنیانهای زنده و اورگانهای زنده پیش بروند.
با اینکه این مرکز تحقیقاتی به آزمایشگاه کوچکی در شهر اورتج نقل مکان کرده است اما در نظر دارد مرکز تحقیقاتب و آزمایشگاه کامل و بزرگی را در مرکز شهر اورتج و در پارک فناوری این شهر تا پایان امسال افتتاح نماید این اولین مرکز لابراتوار پرینت سه بعدی بیولوژیکی مستقل در هلند است که به طور کامل تمامی انرژی خود را وقف پرینتر سه بعدی اورگانیک و بیولوژیک نموده است.

به طور خاص این مرکز در حال تحقیق در مورد مخلوط کردن هوشمند اورگانیک مانند کولاژن و ژلاتین با همدیگر برای ساخت اورگانهای جایگزین جدید هستند.
همانطور که یکی از محققین این مرکز میگوید :
هدف پرینتر سه بعدی اورگانیک این است که برای مثال شما بتوانید یک زانوی جدید را برای بیمار بسازید که سازگاری کاملی با بدن او داشته باشد نه اینکه منتظر یک اهدا کننده بمانید !!!
هم اکنون هم یک جمجمه فیبر کربن از دو سال گذشته به عنوان مثالی به این حرف در این مرکز قرار گرفته است که یک زن جوان برای اولین بار در جراحی مشابه این جمجمه را دریافت کرده و نتیجه رضایت بخش بوده است.
هم اکنون سوال این است که آیا میتوان اعضای زنده را هم به طور کامل پرینت کرد و برای پاسخ به این سوال باید چند سال دیگر هم منتظر بمانیم.
سختی این کار این است که که اعضای طبیعی باید از مواد غیر طبیعی ساخته شود که توسط بدن انسان پذیرفته شود.پرینت این اعضا کار سختی نیست اما امکان مرگ سلولهای زنده ای که در معرض این اعضا قرار میگیرند وجود دارد.
محقق جوست اسلوشتر میگوید:
این مرکز تحقیقاتی در حال تعامل با همکاران زیادی در زمینه های تولیدی و پزشکی میباشد تا بتواند پرونده های کاری دقیق و کاملی در این مسیر به وجود آورده و به نتایج خوبی دست پیدا کند.
اگر این امر محقق شود در آینده ی نزدیک اورتج تبدیل به بزرگترین مرکز پرینت اعضای ارگانیک خواهد شد.
تحویل یکروزه محصولات خریداری شده در هر جای ایران